I. ročník Voľného pojazdu v Podkoniciach + video

14-IMG_0400Sobotu 26.7.2014 sa konal I. ročník Voľného pojazdu v trase Podkonice Pleše (chata) – Podkonice. Zjazdu sa zúčastnilo dokopy 17 pretekárov z toho 5 jazdilo na HARDTAIL , teda bicykel s odpruženou vidlou vpredu a zadnou časťou pevnou. 12 pretekári jazdili na FULL bicykloch , takže celoodpružených strojoch. Od 8. hodiny postupne prichádzali prví pretekári , ktorí po registrácií mali možnosť si po celé dopoludnie skúšať miestnu trať.

O 13.00 hod. sa odštartovalo prvé súťažné kolo, po ktorom nasledovala hodinová pauza počas , ktorej si mohli jazdci dopriať výborný guláš. Po tejto pauze nasledovalo druhé súťažné kolo, cez ktoré si mohli vylepšiť svoje časy. Po príchode posledného pretekára do cieľa nasledovalo porovnávanie časov z oboch kategórií, z ktorých sa vybrali 3 najlepšie.

Prvý z karegórie HARDTAIL sa umiestnil Viktor Vránsky s časom 03:06:00. Čas 03:24:25 stačil Filipovi Jakubovi na to aby skončil na druhom mieste. 3 miesto získal miestny raider Marek Randa s časom 03:35:84. V druhej kategórií FULL prvý skončil chalan z Brezna Marián Škultéty s časom 02:46:57 ,ktorý jazdil na bicykli značky  Lapierre . Druhé miesto obsadil Bystričan Adam Kubiš s časom 02:50:49. Bronzový pohár získal minuloročný víťaz Andrej Lakomčík s časom 02:53:62.

Presné časy a výsledky nájdete v priloženom súbore: downhill výsledky 2014

Organizátori ďakujú : Gula Media , D.J. Shuffle , StankoTech s.r.o, Iuventa a samozrejme rodičom.