Podkonice lídrom 4. ligy + foto

FK Podkonice si po 8. kole štvrtej ligy udržali prvé miesto v tabuľke. Na domácom štadióne na Brodku sa odohral súboj dvoch nováčikov súťaže FK Podkonice a FC 98 Hajnáčka. Priebeh hry vôbec nenasvedčoval tomu, že hrá vedúce mužstvo s posledným.

FK Podkonice – FC 98 Hájnačka 2:0 (1:0)
Góly: 22. a 77. Sedliak. Rozhodoval: Valentýni. Diváci: 200.

Prvý polčas priniesol niekoľko vyložených šancí na oboch stranách, v koncovke však boli šťastnejší len domáci hráči FK Podkonice, ktorý v 22. minúte skórovali vďaka hlavičke Sedliaka. Potom viackrát nebezpečne pohrozili aj hostia, ale vďaka skvelému zákroku brankára Slobodníka a neskôr aj obrancu Dlhoša sa skóre nemenilo.

Do druhého polčasu vstúpili domáci s väčším nasadením a vypravovali si viacero dobrých šancí. Potvrdenia víťazstva sa domáci diváci dočkali v 77. minúte, kedy akciu dirigoval Kostúrik a presne zakončil Sedliak z hranice 16-ky. Domáci FK Podkonice sa teda tešili z výhry 2:0, ktorá už bola piatou výhrou v rade a môže našich chlapcov povzbudiť k úspechom do ďalších zápasov. Aj keď sa nášmu súperovi FC 98 Hajnáčka v priebehu súťaže výsledkovo nedarí, v Podkoniciach podal sympatický výkon.

Už budúci víkend prinesie atraktívne derby, kedy FK Podkonice pocestujú do Šalkovej. Zápas sa odohrá už v sobotu 28. septembra o 15.00 hod.