Prvá lyžovačka

4-P1190162Dnes sa mnohí z nás dočkali prvej tohoročnej lyžovačky. Počasie bolo perfektné, slniečko sa nedalo zahanbiť. Úprava tratí bola na výbornú. Čo však hodnotím negatívne je vlek. Začalo sa ťahať až o 10.30 hod. nakoľko závada, ktorá je na vleku už „niekoľko rokov“ sa zase riešila v hodine dvanástej.

Našťastie veľa turistov prišlo až po 12.00 hodine. Medzitým chlapci pobúchali, poblabotali, pokrútili a šlo to. Ak však chceme podľa slov pána starostu propagovať cestovný ruch a urobiť „dieru do sveta“, tak by sa mal urobiť poriadok, napríklad aj na takom vleku. Z môjho pohľadu treba na vleku pracovať skôr a nie za prevádzky, keď konečne napadol sneh a ľudia sú nedočkaví.

Aj partia vlekovej oblsuhy by mala mať jasnú a stabilnú zostavu, tiež náhradníkov, ktorí ich vedia v ich neprítomnosti, či chorobe kompetentne zastúpiť. To je aj odpoveď na to, prečo sa neťahalo už skôr – minulý týždeň.

Nič to ale nemení na fakte, že všetci čo máte ruky, nohy zdravé a máte lyže a či bežky, vybehnite hore na Pleše. Aj pre bežkárov je spravená stopa. Cesta je zjazdná s reťazami, i keď pár odvážnych šlo aj bez nich – našťastie vyšli. Parkovisko bolo pripravené, ale vzhľadom na zvyšky hlbokého snehu sa dalo parkovať hlavne z kraja, lebo po obede už boli koľaje rozjazdené, niekto aj zapadol, lebo už to bola hlboká kaša. Našťastie dobrí ľudia vás vytlačia :). Chata bolo otvorená.

Toť postrehy z prvej lyžovačky na domácej pôde.

Janka Šípka Šípková

 

One response to “Prvá lyžovačka

  1. Starosta Podkonice

    Ďakujem Jani za kritiku na stranu vlekárov. Občanom predstavím riešenie koncepcie cestovného ruchu ako celku. Momentálne na celkovej stratégii pracujem.

    Presne takéto podnety ako píšeš nám ukazuje prax, a budem veľmi vďačný, ak aj ostatný napíšete kritiku/pochvalu z vášho pohľadu. Všetky pripomienky a nápady nám môžu iba pomôcť nastaviť zrkadlo k našim službám v obci.

    Ďakujem.