Uphill 2015 výsledky a fotografie + video

Na Pleše čo najrýchlejšieAj za neúčasti dvoch veľkých sponzorov sme sa posnažili urobiť zaujímavú akciu pod novým názvom Uphill 2015 – čo najrýchlejšie na Pleše. Tretí ročník a zároveň prvý krát vo vedení organizácie pod našou záštitou. Áno, boli tam muchy, za čo sa ospravedlňujeme. Prekvapilo nás, aký hojný počet účastníkov sa zúčastnil.  Štart preteku bol o 13:00 miestneho času od Kaplnky v Podkoniciach. Celkovo sa registrovalo 22 pretekárov. Z toho jeden bol kategória sama pre seba, bol na e-biku. Preteku sa zúčastnili iba páni.

Trať mala celkovo 11 kilometrov. Skladala sa z 85 % šotoliny a 15 % asfaltu. Podľa pretekárov bola trať zaujímavá a členitá. Išlo sa cez dedinu popred krčmu v smere na Baláže. Na asfaltovej ceste sa zabočilo hore v smere do Lupčice. Nasledoval mierny stupák na Obecnú a potom vracák poľnou zvážnicou.

Členitý terén dovoľoval silu správne rozložiť. Záver bolo stúpanie na Pleše. Cieľ bol umiestnený pri Chate na Plešiach. Prekári dorazili v poriadku všetci.

Za štartovné 5 eur dostal každý pohľadnicu z obce Podkonice, cyklomapu Podkonice a okolie, sladkú horalku, propagačný leták route 66 a to celé zabalené v štýlovej igelitke s logom obce Podkonice. V cene mal každý aj nápoj (čaj, kofola či pivo) a guláš.

Víťaz staršej kategórie si okrem pusy od našej krásnej asistentky odniesol aj výlet na vodnom bicykli na Hrone od firmy Sťahovanie Mrena.