Oslavy 660 / 680 rokov obce

Rok 2020 sa nezadržateľne blíži k svojmu záveru. Bol to rok, kedy sme si pripomínali 680 rokov od prvej písomnej zmienky o Obci Podkonice. Bohužiaľ dlhšie plánovaná a pripravovaná oslava tohto významného jubilea sa nepodarila zorganizovať, všetci poznáme okolnosti a obmedzenia, ktoré nám rok 2020 pripravil.

Možno ako náhradu si však chceme pripomenúť posledné veľké obecné oslavy, ktoré zažila naša obec v roku 2000, kedy sme slávili 660. výročie prvej zmienky o Podkoniciach. Oslavy trvali 2 dni – 8. – 9. júla 2000 a priniesli bohatý kultúrny, športový aj duchovný program. Aby sme si túto udalosť pripomenuli, podarilo sa nám zdigitalizovať starý záznam z VHS kaziet a ten vám chceme v skrátenej podobe priblížiť. V nahrávke nájdete vystúpenia detí z podkonickej školy, domácej Folklórnej skupiny Vysoká, FSk Priechoďan a koncerty Jána Berkyho Mrenicu a Roba Kazíka. Kvalitu záznamu už nahlodal zub času, ale snažili sme sa do zostrihu doplniť aspoň kvalitné fotografie, ktoré detailnejšie zachytávajú interpretov, či obecenstvo. Veríme, že na dokreslenie atmosféry, kedy sa podkonický kultúrny dom otriasal v základoch, bude tento záznam dostačujúci.

Prajeme vám teda krásne oslavy 660 / 680 rokov našej obce a príjemný návrat v čase.

Video zo 660. výročia obce Podkonice – link:
https://youtu.be/b4VbyXZZ6I4

Komentáre sú uzavreté