Obecná knižnica

Správkyňa knižnice: Katarína Luptáková

Výpožičné hodiny: každý pondelok 17.00 – 20.00 hod.

Obecná knižnica sa od 1. decembra 2006 nachádza v priestoroch bývalej pekárne (budova Kultúrneho domu)

Správkyňa knižnice p. Katarína Luptáková rada privíta už zaregistrovaných, ale aj nových členov, na ktorých čaká možnosť vypožičať si knihy zo širokej škály žánrov : poézia, beletria, veda, slovníky, kuchárky, záhrada, cirkevná literatúra, cestopisy, detektívky, dobrodružná literatúra, či literatúra pre deti a študujúcu mládež. Evidencia kníh je vedená v PC, čo umožňuje rýchle zobrazenie databázy kníh. K dispozícii sú aj novo zakúpené knihy a nájdete tu aj „trháky“ od Daniel Steelovej, či v súčasnosti obľúbeného Harryho Pottera.
Okrem zapožičania kníh poskytuje knižnica možnosť preštudovania si kníh na mieste, bez možnosti vypožičania, z oblasti životopisov, folklóru, dejín, zdravovedy a encyklopédie.

V súčasnosti najviac knižnicu navštevujú čitatelia z radov detí, mládeže a dôchodcov, avšak radi privítame občanov každého veku a vo väčšom počte.
V snahe umožniť každému čitateľovi zapožičať si knihu podľa výberu a záujmu bude v knižnici zriadený výpožičný poriadok, podľa ktorého lehota na vrátenie bude 1 mesiac.

Nezabudnite, že dvere knižnice sú pre každého otvorené!

Pridaj komentár