FK Podkonice na víťaznej vlne

Podkonickí futbalisti sa stále vezú na víťaznej vlne a ani v 7. kole 5. ligy nespoznali svojho premožiteľa. V nedeľu si poradil s ďalším súperom MFK Strojár Krupina po výsledku 3:0. Ako nováčik s 19-timi bodmi naďalej kraľujú 5. lige v skupine C a majú tiež na konte najviac strelených gólov (28) a najmenej inkasovaných (5).

FK Podkonice – MFK Strojár Krupina 3:0 (1:0)
Góly: 11. Dlhoš, 60. Rusnák, 90. Lihan. Rozhodoval: Babinský. ŽK: Dlhoš (Podkonice). Diváci: 150.

Na výborne pripravenom trávniku išli domáci do vedenia už v 11-tej minúte, kedy sa po priamom kope presadil Róbert Dlhoš. Po prestávke sa začala do zápasu viac dostávať aj Krupina a nechýbalo veľa a mohlo byť vyrovnané. Našťastie sa Podkonice náporu ubránili a  v 60-tej minúte išli do dvojgólového vedenia po góle Michala Rusnáka. V nadstavenom čase zavŕšil víťazstvo Podkoníc na 3:0 Dušan Lihan. Všetkých 150 divákov si okrem dobrého futbalu pochvaľovalo aj krásne góly domácich, ktoré padli spoza pokutového územia.

Najbližšie sa FK Podkonice predstavia na ihrisku TJ ŠK Sokol Jakub v nedeľu 23.9.2018 o 15.00 hod. a na domácom trávniku privítajú FK Sitno Banská Štiavnica v nedeľu 30.9.2018 o 15.00 hod. Banská Štiavnica je okrem Podkoníc jediné mužstvo, ktoré zatiaľ nepozná trpkosť prehry, preto sa určite očakáva zaujímavý zápas. Vedenie FK Podkonice pozýva všetkých fanúšikov podporiť našich chlapcov do neďalekého Jakuba a samozrejme aj o týždeň doma s Banskou Štiavnicou v zápase o špicu tabuľky.

Aktuálna tabuľka po 7. kole
1. Podkonice 19b, 2. Bacúch 16b, 3. Banská Štiavnica 16b*, 4. Sásová 14b, 5. Jakub 11b, 6. Krupina 10b, 7. Ladomerská Vieska 9b, 8. Lieskovec 8b*, 9. Lovča 7b, 10. Selce 7b, 11. Bzovík 6b, 12. Hrochoť 6b, 13. Dobrá Niva 4b, 14. Prenčov 0b. (* mužstvá majú o zápas menej)