Pozvánka na Dobruo Podkonickuo a Renegate fest

Dobruo Podkonickuo III. ročníkObec Podkonice v spolupráci s Jeep Wrangler Klubom vás pozývajú na medzinárodnú súťaž vo varení gulášu Dobruo Podkonickuo a na medzinárodné stretnutie priaznivcov Jeep Wrangler na Renegate fest. Tieto po novom dve spojené akcie sa uskutočnia v sobotu 30. júla 2016 na ihrisku Brodok. 

Dobruo Podkonickuo, túto tradičnú akciu sa organizátori rozhodli presunúť na nový termín a zmeniť aj miesto. Zároveň sa snažia využiť spojenie dvoch akcií, od ktorého si sľubujú pritiahnutie väčšieho množstva divákov.

Dobruo Podkonickuo a Renegate fest v Podkoniciach

Príde aj vláčik s kolajnicami

Akcia, kde sa každoročne stretáva 300 ľudí sa začne o 10.00 hod slávnostným škrtnutím zápalky. Po tomto termíne sa rozhorí oheň a prihlásené družstvá začnú variť guláš z ľubovoľných surovín.

Hodnotiaca porota tento rok čisto v zložení vylosovaných divákov z poroty bude hodnotiť chuť, farbu, hustotu a vopred dohodnuté ingrediencie. Guláše budú označené číslami, aby sa zabránilo uprednostňovaniu družstiev. Hodnotiť sa bude aj kreativita stánkov, ktoré urobia samotní stánkári. Každý stánok dostane jeden hlas.

Pre deti bude pripravený skákací hrad, trampolína a zorbingová guľa. Najväčšou atrakciou bude pojazdná drezina s malým vagónom chodiaca po samostnatne stojacich kolajniciach.  Pre divákov sa bude variť Podkonickuo (kapusta, zemiaky, klobása), halušky či palacinky s lekvárom alebo výborná domáca štrudľa. Štartovné pre družstvá ostáva nezmenené vo výške 10 eur za družstvo.

Jeep Wrangler a rokový festvival Renegate fest

Po vyhodnotení gulášu prídu do areálu ihrisku Brodok vyblískané stroje s veľkým rachotom ako to bolo vlani. Trojdňové stretnutie priaznivcov značky Jeep Wrangler bude končiť sobotnú časť po triale v Slovenskej Ľupči časovkov nad Podkonicami.

Dobruo Podkonickuo a Renegate fest Podkonice

Všetky Jeepy so svojimi posádkami prídu na ihrisko (tak ako vlani) aby si vypočuli na pódiu známe rokové kapely ako Green Day revival či Tublatanka revival. Za zvuku silných motorov budú slávnostne vyhodnotené posádky jazdiace na týchto veľkých strojoch.

Akcia bude pokračovať voľnou zábavou v areáli ihriska Podkonice Brodok kde nám budú hrať do skoku i do ucha D.J. Schuffle a D.J. Barlík.

Aké boli minulé ročníky a kto vyhral?

V krátkych úryvkoch a galérii sa môžete pozrieť aké boli minulé ročníky akcie Dobruo Podkonickuo.

0. ročník v roku  2012 

1. ročník v roku 2013

2. ročník v roku 2014

Vstupné na akciu je jednotné a platí pre celý deň 1,50 eur (pričom v cene sú šetky atrakcie zadarmo pre deti).

Akciu môžeme robiť aj vďaka podpore:

Urbárskemu a pasienkovému spoločenstvu Podkonice, Obci Podkonice, Dobrovoľnému hasičskému zboru Podkonice, Gula Medii,  Autodolave, Výkupu surovín, Invinum-u, reštaurácii sv. Krištof, reštaurácii Grajciar, Jeep Wrangler Club Slovakia, Confal, Iceman, Jeep Motor Car Zvolen, BBSK, Slovenskaroute66.sk, Nikara, Noviny Pod Pánskym dielom, Ľupčianske Kovozávody, Amibb, SK Cosmopolit, Urpiner, Koliba u sv. Krištofa, Arkai, Cofidis, Našepodkonice.sk, Jack Daniels.

Komentáre sú uzavreté