Šláger 5. ligy v Podkoniciach

V nedeľu bolo na programe deviate kolo piatej futbalovej ligy a v ňom sa opäť darilo mužstvu FK Podkonice.

V priamom súboji o prvé miesto zdolali na domácom trávniku Banskú Štiavnicu.

FK Podkonice – FK Sitno Banská Štiavnica 4:2 (3:1)
Góly: 11. Lihan, 17. a 89. Kostúrik (prvý z 11m), 34. Sedliak – 7. a 53. Chmelina. Rozhodoval: Oružinský. ŽK: Mádel – I. Pastier, Lupták, Necpal, Michalek. Diváci: 250.

FK Podkonice privítali už s uzdraveným útočníkom Kostúrikom v šlágri kola Banskú Štiavnicu. Rušná bola najmä úvodná sedemnásťminútovka, počas ktorej padli tri góly. Ako prví sa presadili hostia stredopoliarom Chmelinom, ale dlho sa z vedenia netešili, pretože o štyri minúty neskôr vyrovnal Lihan. Potom rozhodca nariadil v prospech domácich penaltu a tú bezpečne premenil Kostúrik. Po polhodine hry sa presadil ďalší kanonier Podkoníc Sedliak, takže na prestávku sa išlo za stavu 3:1. Po zmene zdramatizoval priebeh stretnutia už v 53. minúte znovu Chmelina. Futbalistom spod Sitna teda svitla nádej aspoň na bodový zisk, no s pribúdajúcimi minútami museli ešte viac otvoriť hru, čo trestal v 89. minúte gólom na 4:2 Kostúrik. Nováčik z Podkoníc je tak stále na čele súťaže, keď ešte nepozná premožiteľa. Body mu zatiaľ ukradli iba bystrické mužstvá Sásová a Jakub. (zdroj: www.bystricoviny.sk)

Tabuľka V. ligy po 9. kole:
1. Podkonice 23b, 2. Sásová 20b, 3. Banská Štiavnica 19b*, 4. Bacúch 16b, 5. Jakub 15b, 6. Lieskovec 14b*, 7. Krupina 13b, 8. Ladomerská Vieska 12b, 9. Selce 11b, 10. Lovča 10b, 11. Hrochoť 10b, 12. Bzovík 7b, 13. Dobrá Niva 5b, 14. Prenčov 0b. (* mužstvá majú o zápas menej)

V najbližšom kole cestujú Podkonice na ihrisko TJ Lovča (v nedeľu 7.10.2018 o 14.30 hod.) a pred domácim publikom sa opäť predstavia v súboji s FK Bacúch v nedeľu 14.10. o 14.30 hod. Vedenie FK Podkonice ďakuje všetkým fanúšikom za podporu a uvítajú vašu priazeň aj v ďalších zápasoch.

Gratulujeme k ďalšiemu víťazstvu a Tatran do toho!